شب‌نامه «برای یک زندگی بهتر» (شماره اول)

تگها ، |۱۳۸۹ اسفند ۱۹, پنجشنبه
بی‌شک٬ یکی از نقاط ضعف جنبش اعتراضی مردم٬ عدم تشکل‌‌یابی مناسب و کافی بوده است. تشکل یابی و گسترش جنبش به کانون های صنفی کارگران، معلمان،  زنان و ... آنچنان برای جنبش مهم و مفید است که سرکوبگران از آغاز تا به امروز از هیچ قانون شکنی در دستگیری و آزار و اذیت فعالین کانون صنفی و اتحادیه های کارگری ابایی نداشته اند.

تصویری از پخش تک برگی در شهر تهران

دانلود فرمت بروشور؛ مناسب برای پخش در کوچه و خیابان
دانلود فرمت ساده در قطع A4؛ 
مناسب برای مطالعه شخصی و پخش در میان دوستان و آشنایان معتمد

در همین راستا گروه ۲۳ خرداد برای هر چه بیشتر آشنا شدن جنبش با تاریخچه کانون های صنفی، اقدام به معرفی چهار نفر از فعالین کانون های صنفی کارگران (منصور اسانلو)، معلمان (رسول بداقی)، زنان (عالیه اقدام دوست) و دانشجویان (مجید توکلی) کرده است.
در این نوشته سابقه فعالیت چهار فعال فوق به صورت قابل چاپ و پخش در جامعه، در قالب نوشته ای در قطع A4، تهیه شده است تا هم یاد و تمجیدی باشد از پایمردی های فعالین فوق و هم آگاهی بخش جامعه آزادی خواه و دموکرات ایران در مبارزه مدنی خود باشد.
ما امیدواریم افراد علاقه مند با پرینت و پخش این نوشته تک برگی در جامعه ما را در گرامیداشت فعالین فوق و از آن مهمتر در هر چه بیشتر آشنا کردن جنبش به اهمیت تشکل یابی و گسترش جنبش به کانون های صنفی،‌یاری برسانند.
در ادامه تصویری ار پخش تک برگی در شهر و همچنین توضیحات لازم برای دانلود و پخش آن می آید.

تصویری از پخش تک برگی در شهر تهران
دانلود فرمت بروشور؛ مناسب برای پخش در کوچه و خیابان
دانلود فرمت ساده در اندازه A4 ؛ مناسب برای مطالعه شخصی و پخش در میان دوستان و آشنایان معتمد
۱- تک‌برگی «برای یک زندگی بهتر» در دو ویرایش A4 (فرمت ساده) و A5 (فرمت بروشور) درست شده است:
الف: ویرایش اصلی تک برگی که در طرح یک بروشور صفحه آرایی شده است، شامل دوبخش زیر است:
بخش رویی: این بخش که پوشش امنیتی تک برگی محسوب می شود، نوشته‌ای درباره چگونگی مواجه با مشکلات جنسی زوجین است. هدف ابتدایی و اصلی از درج این بخش تک‌برگی این است که اگر بر اثر اتفاق در همان زمان پخش٬ فردی متوجه پخش تک‌برگی شود٬ در وهله اول چشمش به این قسمت تک‌برگی -و نه بخش اصلی و سیاسی آن- بیفتد و این مساله دست کم برای زمانی کوتاه این فرصت را در اختیار فرد پخش‌کننده قرار دهد که از محل دور شود. علاوه بر این٬ سعی کرده‌ایم که برای بخش «رویی» تک‌برگی مطلبی را انتخاب کنیم که برای طیف هر چه وسیعتری از مخاطبان جذابیت داشته باشد و تک‌برگی با بی‌اعتنایی مواجه نشود.
بخش پشتی: این بخش تک‌برگی که قسمت اصلی تک‌برگی است، به معرفی چهار زندانی نامبرده در ابتدای نوشته اختصاص دارد.
ب: ویرایش کوتاه شده تک برگی که در اندازه A4 و با حروف درشت‌تر صفحه آرایی شده است:
این ویرایش که بخش «رویی» ویرایش قبلی از آن حذف شده است،‌ بیشتر به هدف توزیع در میان آشنایان قابل‌اعتماد درست شده است.
۲- چگونگی پرینت گرفتن ویرایش اصلی تک برگی که در طرح یک بروشور صفحه آرایی شده است و شیوه تا زدن آن:

پرینت گرفتن: ویرایش اصلی تک برگی که در طرح یک بروشور صفحه آرایی شده است، در None ارایه شده است. بعد از باز کردن فایل های pdf ‌تک برگی، تنظیم پرینتر خود را روی None قرار دهید و فایل تک برگی را در دو روی صفحه A4 پرینت بگیرید.
تا زدن: کاغذ A4 ی که به صورت دو رو پرینت گرفته شده، دارای یک خط هاشور خورده افقی و دو خط هاشور خورده عمودی در هر صفحه است. این خطوط هاشور خورده راهنمای شما برای تا زدن تک برگی خواهند بود. برای این کار ابتدا از روی خط هاشور خورده افقی صفحه کاغذ را به گونه ای تا بزنید که ستون های شماره ۱، ۲ و ۳ روبروی شما قرار بگیرند.

در گام بعد، از روی خطوط هاشورخورده عمودی، کاغذ تا شده مرحله قبل را به گونه ای تا بزنید که یک سوی بروشور تا خورده نهایی ستون شماره ۱ و یک سوی دیگر آن ستون شماره ۴ قرار بگیرد (ستون شماره ۴ پشت ستون ۳ در تصویر زیر خواهد بود).

به این ترتیب مطابق تصویر بالا بخش رویی تک برگی که برای پوشش امنیتی و همین طور تبلیغی آن درست شده است،‌ اولین صفحه ای خواهد بود که توجه خواننده را به خود جلب خواهد کرد.
امیدواریم این تک‌برگی بتواند در تبلیغ فعالیتها و تشکلهای مدنی و همچنین توجه بیشتر به وضعیت زندانیان مفید واقع شود.